Złoto, srebro i miedź pogłębia spadki
W piątek na złocie nie obserwowaliśmy większych zmian. Cen zamknęła się 12$ powyżej czwartkowych – bardzo silnych – spadków. Dziś rano z kolei obserwujemy spadki i blisko jest ustanowienia nowego minimum tj. poniżej 1269$ (obecna cena 1278$). Trend jest silny spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. Spodziewamy się jego kontynuacji w krótkim, średnim i długim terminie. Identyczna sytuacja na srebrze, które w piątek minimalnie zwyżkowało po silnej przecenie w czwartek. Dziś rano blisko jest ustanowienia nowego minimum tj. poniżej 19,38$ (obecna cena 19,58$). Trend jest silny spadkowy, potwierdzony przez wszystkie elementy Ichimoku. Spodziewamy się jego kontynuacji w krótkim, średnim i długim terminie.
Ropa w piątek zamknęła się na minusie po raz trzeci z rzędu. Dziś rano także obserwujemy spadki. Cena zbliża się do wsparcia wynikającego z chmury Ichimoku w obszarze 91,67$ – 92,88$. Spodziewamy się testowania tego obszaru w krótkim terminie. Ewentualne zamknięcie poniżej tego obszaru może sugerować pogłębienie obecnej przeceny. Miedź bardziej przypomina wykres metali szlachetnych niż ropy. W piątek nastąpiło odbicie po silnych czwartkowych spadkach. Dziś rano obserwujemy wyraźne spadki i ustanowione zostało nowe minimum na poziomie 300$. Trend jest silny spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji w krótkim, średnim i długim terminie.
Pszenica po przebiciu dwa miesiącu temu długoterminowej linii trendu spadkowego, konsoliduj się powyżej tej linii. Na kukurydzy w krótkim i średnim terminie obserwujemy konsolidację, natomiast w długim terminie, trend jest spadkowy.
Oziemczuk Kamil
Może to Ci się spodoba
Metale szlachetne najniżej od dwóch tygodni
Ropa od początku lipca znajduje się w konsolidacji w obszarze 104 – 110$. Zmienność jest niewielka. Dobrym pomysłem może być wstrzymanie się od transakcji do momentu wyklarowania się sytuacji technicznej.
Pogoda w Europie sprzyja wzrostom cen pszenicy – raport surowcowy
W piątek na rynkach towarowych znów na dobre zagościły zniżki. Indeks CRB zanotował spadek o 0,66% do poziomu 292,48 pkt. Nieznaczne wzrosty zanotowały jedynie nieliczne towary: pszenica, bawełna, a także
Wzrostowy początek tygodnia na rynkach zbóż – raport surowcowy
Początek nowego tygodnia na wielu rynkach towarowych rozpoczął się od wzrostu cen. Indeks CRB zanotował zwyżkę o 0,41% do poziomu 276,72 pkt. Wyraźnie podrożały przede wszystkim niektóre zboża, a także
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!