Złoty znów przy 5-miesięcznych minimach
W trakcie dzisiejszego handlu obserwujemy kolejną wzmaganie się kolejnej fali obaw co do możliwej eskalacji konfliktu na wschodzie. Tradycyjnie zakładnikiem tych obaw pozostaje polski złoty, który o dziwo jest dzisiaj relatywnie słabszy (-0,65%) niż rosyjsku rubel (-0,45%), który również znajduje się w odwrocie. Powodem wzrostu niepokojów i odwrotu od aktywów w regionie okazały się plany Moskwy co do wysłania konwoju z pomocą humanitarną na Ukrainę. Zachód i komentatorzy zakładają, iż może być wykorzystane to jako pretekst do inwazji na Ukrainę. W konsekwencji inwestorzy ponownie przystąpili do wyprzedaży aktywów związanych z regionem CEE, w tym również PLN, który znalazł się w okolicach ostatnich 5-miesięcznych minimów. Rynki w Europie w ciągu ostatnich sesji generują kolejne sygnały wskazujące, iż w przypadku wybuchu takiego konfliktu przeceny te zostaną dodatkowo pogłębione. Ponadto w przypadku PLN należy pamiętać, iż jutro będziemy świadkami odczytu dot. inflacji CPI za lipiec, gdzie spodziewane jest wskazanie deflacyjne (-0,2% r/r), co z fundamentalnego punktu widzenia będzie kolejnym sygnałem dla RPP do obniżenia stóp procentowych.
Z technicznego punktu widzneia kluczowymi poziomami są obecnie 3,1580 USD/PLN oraz 4,2250 EUR/PLN, których sforsowanie otwierałoby drogę do testu okolic 3,26 USD/PLN oraz 4,25 EUR/PLN.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
EUR/USD: sytuacja techniczna
Pomimo ostatnich prób realizacji wybicia kurs eurodolara nadal utrzymuje się w konsolidacji wyznaczonej pomiędzy poziomami 1,3570 – 1,3650. Wczoraj rynek dotarł do poziomu 1,3550 co stanowi teraz dodatkowe wsparcie techniczne.
Amerykański dolar słaby na początku piątkowej sesji – raport dzienny FX
Początek piątkowej sesji przynosi osłabienie dolara. Amerykańska waluta jest szczególnie słaba względem japońskiego jena, który dzisiaj wykazuje siłę po zaskakująco dobrych danych dotyczących inflacji i stopy bezrobocia w Japonii. W
Rand przed wyborami
W trakcie dzisiejszej sesji obserwujemy umocnienie południowo-afrykańskiej waluty na parze USD/ZAR. Częściowo ma to związek z mocniejszym osłabieniem dolara na szerokim rynku i analogicznych ruchach na parach związanych z koszykiem
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!