Co znajdziemy w suszarce do rąk?
Każdy kto jest ciekawy świata, może się interesować tym, jak właściwie działają suszarki do rąk. Widzimy je często i korzystamy też regularnie. Zazwyczaj spotkamy się z nimi w publicznych lub pracowniczych toaletach. Urządzenia te pomagają w szybkim i dokładnym osuszeniu rąk, tak aby nie było potrzeby korzystania z papierowych ręczników. Ale jak właściwie takie suszarki działają. Jak to się dzieje, że takie urządzenie samoczynnie się włącza, kiedy umieścimy pod nim ręce? Co sprawia, że z urządzenia wydostaje się ciepły strumień powietrza? Co odpowiada za poziom bezpieczeństwa i to, że urządzenie samo się wyłączy po kilkudziesięciu sekundach? Rozbierając obudowę takiej suszarki, dostrzeżemy w jej wnętrzu kilka ciekawych elementów. Odpowiadają one za prawidłową pracę suszarki, zapewniają bezpieczeństwo, a także stanowią serce całego urządzenia.
Co powoduje, że suszarka do rąk suszy
Sercem wspomnianego urządzenia jest oczywiście grzałka. Występuje ona w większości modeli, które są klasycznymi suszarkami do rąk. Grzałka w połączeniu z dmuchawą tworzy strumień ciepłego powietrza, wydostający się z suszarki dolną stroną obudowy, przez specjalnie wyprofilowane otwory wlotowe. W zależności od tego, na jaki model urządzenia się zdecydowaliśmy, będziemy mieć do dyspozycji różny zakres mocy. A co za tym idzie, również inny stopień skuteczności i szybkości suszenia rąk. Im suszarka będzie miała większą moc, tym automatycznie zwiększają się jej rozmiary, waga oraz zapotrzebowanie na prąd. Takie urządzenia są polecane do łazienek, w których często pojawia się duża liczba osób i ważne jest zapewnienie wysokiej sprawności działania suszarki. Natomiast, jeśli chcemy mieć model niedrogi, ekonomiczny pod względem zapotrzebowania na prąd, a przy tym nie zabierający wiele miejsca na ścianie, można się zdecydować na klasyczną suszarkę plastikową, o mocy nie przekraczającej 1000W. Takie urządzenie będzie wymagało nieco dłuższego czasu pracy, ale przy okazjonalnym użytkowaniu nie powinno być to dla nas zbyt dużym utrudnieniem.
Bezpieczeństwo suszarek do rąk
Jak we wszystkich urządzeniach elektrycznych, które mają pracować w łazience, tak i w tym przypadku ważne jest zapewnienie najwyższego z możliwych poziomów bezpieczeństwa. Przede wszystkim trzeba w suszarkach do rąk zadbać o to, aby urządzenie nie pracowało zbyt długo, co może doprowadzić do jego przegrzania się i trwałego uszkodzenia. Aby takie przypadki nie miały miejsca, stosuje się specjalne zabezpieczenia, nazywające się topnik. Jest to niewielki element, który ma zmienną rozszerzalność cieplną. Pod wpływem temperatury zwiększa swoją objętość, prowadząc do rozłączenia obwodu elektrycznego, a tym samym wyłączenia urządzenia. Dodatkowo, suszarka do rąk posiada centralny układ sterujący, który autonomicznie steruje pracą urządzenia i pozwala na na regulację temperatury oraz mocy działania.
Dodatkowe udogodnienia
Czymże byłaby suszarka do rąk, gdyby nie funkcja automatycznego włączania i wyłączania? Aby ta opcja mogła być prawidłowo realizowana, stosuje się proste fotokomórki. Idealnie zdają one egzamin, przy czym dla poprawy funkcjonowania, mogą często występować podwójnie.
Może to Ci się spodoba
Polska ma ograniczone zasoby wodne
Na tle innych państw Europy polskie gospodarstwa domowe zużywają stosunkowo niewiele wody. Aż 70 proc. krajowego poboru wykorzystuje jednak przemysł, w szczególności energetyka. Ponieważ Polska ma ograniczone zasoby wodne, konieczne jest
Rodzice chętnie wysłaliby dzieci na studia internetowe
Ponad dwie trzecie rodziców bierze pod uwagę dla swoich dzieci studia prowadzone w całości lub w części przez internet – wynika z badania HSBC Bank Polska. Globalnie trend ten jest wyraźnie widoczny, w Polsce dopiero zaczyna
Sieci handlowe mają coraz większe opóźnienia w płatnościach. W terminie płaconych jest o 10 proc. faktur mniej niż w 2014 r.
Przez pierwsze trzy miesiące roku 70 proc. faktur wystawianych przez dostawców sieciom handlowym było regulowane w terminie. To o około 10 proc. mniej niż w tym samym okresie 2014 roku. Powodem nie są jednak problemy
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!